Rusza dystrybucja żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2020

Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Morawicy w dniu 18 marca 2021 przyjął kolejną dostawę żywności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2020. W rozładunku ok. 4 ton żywności pomogli nam Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej – dziękujemy za pomoc!

Dystrybucja żywności

W dniach 23-25 marca 2021 roku, w godzinach od 9.00 do 12.00 pracownicy socjalni będą wydawać żywność dla najbardziej potrzebujących mieszkańców z terenu Miasta i Gminy Morawica – wyłącznie dla rodzin i osób zakwalifikowanych do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2020. Paczki żywnościowe będą wydawane z Magazynu Dystrybucji Żywności w Morawicy przy ul. Kieleckiej 38.

Do Podprogramu 2020 zakwalifikowano 123 rodziny, w tym 300 osób.

W skład paczki wchodzi 8 produktów: ser podpuszczkowy dojrzewający [4 kostki], koncentrat pomidorowy [7 szt.], mus jabłkowy [2 szt.], mleko UHT [2 l], szynka wieprzowa mielona [4 szt.], olej rzepakowy [2 l], fasolka po bretońsku [3 szt.], cukier [2 kg].

WAŻNE!

Pracownicy socjalni będą kontaktować się telefonicznie z osobami/rodzinami zakwalifikowanymi do Podprogramu 2020 i podawać termin odbioru żywności.

 

W związku z tym, iż zagrożenie zarażeniem się koronawirusem jest nadal możliwe obowiązują poniższe wytyczne:

  • żywność będzie wydawana bezpośrednio z magazynu przy ul. Kieleckiej 38 – stanowisko do wydawania żywności przy wejściu do magazynu, zabezpieczone pleksą, bez możliwości wejścia do budynku);
  • wydający żywność będą zabezpieczeni w maseczki, płyn dezynfekujący i rękawiczki;
  • osoby odbierające żywność powinny być zabezpieczone w maseczki i rękawiczki;
  • osoby oczekujące na odbiór żywności powinny czekać na zewnątrz, np. w aucie lub stojąc w rozproszeniu, w odległości co najmniej 2 m od siebie (prosimy zachować dystans społeczny!)
  • prosimy stosować zasady ochrony podczas kichania i kaszlu (zakrywać usta i nos);
  • w przypadku osób starszych, należących do grupy największego ryzyka zarażenia koronawirusem – informujemy o możliwości odbioru żywności w imieniu osoby zakwalifikowanej do programu przez upoważnioną osobę – członka rodziny czy sąsiada.

W razie wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny z pracownikami socjalnymi
pod numerem tel. 41 301 40 41.

Prosimy o odbiór żywności w określonym czasie i terminie!

Print Friendly, PDF & Email