Zajęcia profilaktyczne dla dzieci

W dniu 10 października 2022 roku w Samorządowym Centrum Kultury w Morawicy odbyły się zajęcia profilaktyczne pod hasłem: „Bezpieczna droga do szkoły” oraz „Pierwsza pomoc przedmedyczna„.

Organizatorem spotkania był Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Morawicy. Udział w zajęciach wzięły klasy I-III ze Szkoły Podstawowej w Morawicy.  Zaproszeni do przeprowadzenia zajęć goście, tj. ratownicy medyczni: Kuba i Aneta z firmy Enduro-Med, przeprowadzili kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, z użyciem fantoma. Dzieci z wielką ochotą i odwagą wykonywały masaż serca. Z zaciekawieniem obejrzały też filmiki, przedstawiające pracę ratowników medycznych, przy użyciu karetki oraz quada. Największą radością była jednak możliwość obejrzenia karetki od środka, niektórzy mogli nawet usiąść za kierownicą pojazdu i włączyć sygnały świetlne.

O bezpieczeństwie na drodze oraz  w drodze do szkoły opowiadali natomiast policjanci z Komisariatu Policji w Morawicy  – Jakub Dobosz oraz Katarzyna Maj, którzy w sposób dostępny dla wieku dzieci mówili również o bezpieczeństwie w sieci, zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu i sposobach unikania zagrożeń.

Składamy serdeczne podziękowania prowadzącym: Kubie i Anecie z firmy Enduro-Med oraz dzielnicowym z Komisariatu Policji w Morawicy – Katarzynie Maj i Jakubowi Doboszowi, za nieodpłatne poprowadzenie zajęć i podzielenie się swoją wiedzą.

 

Print Friendly, PDF & Email